Po dolgem, dolgem času je komisija v sestavi Anton Marn,
u.d.i.a, Damjan Švara, akad. kipar in Jelena Uršič, prof. lik. um, zasedala in
razsodila o letošnjih nagrajencih* in prejemnikih priznanj. Hvala mentorjem za
sodelovanje in seveda učencem, da so z nami delili svoje iskrive ideje.
Hvala tudi moji čudoviti komisiji, ker si vsa ta leta vzame čas in z dobro voljo opravi delo.
*Bralec naj ne dvomi v "dvojna" mesta, ker so pri
nas ta že tradicionalna.
I. triada
1. nagrada: Marcel V.; Brezčasna kraška hiša; OŠ Dutovlje,
mentorici: Tina Ostrouška in Neža Pahor
Filip Š.; Škrateljnova hiša; OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača,
mentorici: Nela Šubic in Tanja Živec
2. nagrada: Ivana G.; Škrateljnova hiša; OŠ dr. Bogomirja
Magajne Divača, mentorici: Nela Šubic in Tanja Živec
Tristan P.; ... Za suhim zidom; OŠ Dutovlje, mentorici: Tina
Ostrouška in Neža Pahor
3. nagrada: Ana V.; Domača cerkev; OŠ dr. Bogomirja Magajne
Divača, mentorici: Nela Šubic in Tanja Živec
Priznanja:
Patrik V.; ... ob robu kraške vasi; OŠ Dutovlje, mentorica: Tina
Ostrouška
Ema F.; Hiša na Krasu; OŠ Dutovlje; mentorici: Tina
Ostrouška in Neža Pahor
Aleks S.; Otroško igrišče – sonček; OŠ dr. Bogomirja Magajne
Divača, mentorici: Nela Šubic in Tanja Živec
Lana R.; Otroško igrišče – sonček; OŠ dr. Bogomirja Magajne
Divača, mentorici: Nela Šubic in Tanja
Veronika V.; Kraška vas; OŠ Dutovlje, mentorica: Tina
Ostrouška
II. triada
1. nagrada: Žan Mark P.; Veselje kraške hiše; OŠ Dutovlje,
mentorja: Marko Curk in Neža Pahor
2. nagrada: Luka B.; Skrivnostni svet jam; OŠ Dutovlje;
mentorica: Vlasta Markočič
Taj K.; Povezanost kraških hiš; OŠ Dutovlje, mentorja: Marko
Curk in Neža Pahor
3. nagrada: Ruben C.; Brez naslova; COŠ Pinko Tomažič; mentorica: Katerina Kalc
Priznanja:
Solica P.; Brez naslova; COŠ
Pinko Tomažič; mentorica: Katerina Kalc
Matevž V.; Življenje kraške domačije; OŠ Dutovlje;
mentorica: Vlasta Markočič
Goran R.; Moja mala kraška hiša; COŠ Pinko Tomažič; mentorica: Elisabetta Danieli
Kevin M.; Moja mala kraška hiša; COŠ Pinko Tomažič; mentorica: Elisabetta Danieli
Gal L. K.; Moja mala kraška hiša; COŠ Pinko Tomažič; mentorica: Elisabetta Danieli
Domen A.; Sušilnica pršuta; OŠ Vodice; mentorica: Darinka
Klopčič
Iva G.; Cirje – pomnik preteklosti; OŠ Dutovlje; mentorica:
Vlasta Markočič
Matija M.; Kraška hiša; OŠ Dobravlje; mentorica: Jadranka
Ivačič
Eneja V.; Kraška hiša; OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača;
mentorica: Danila Grželj
Constanza C., Cecilia A., Ema Tereza C., Goran R. in Gal
Leonard K.; Kraška noša; COŠ Pinko
Tomažič; mentorica: Elisabetta Danieli
III. triada
1. nagrada: Maja T.; Kraška hiša; OŠ Šmartno pod Šmarno
goro; mentorica: Renata Kern
2. nagrada: Tea L.; Dom male deklice; OŠ Vodice; mentorica:
Darinka Klopčič
Lara D. B.; Kraška hiša; OŠ Dobravlje; mentorica: Jadranka
Ivačič
3. nagrada: Maruša V.; Kraška hiša; OŠ Vodice; mentorica:
Darinka Klopčič
Priznanja:
Meta K.; Kraška hiša; OŠ Dobravlje; mentorica: Jadranka
Ivačič
Nika P.; Kraška hiša; OŠ Dobravlje; mentorica: Jadranka
Ivačič
Neli N.; Kraška hiša; OŠ Dobravlje; mentorica: Jadranka
Ivačič
Pratrik F.; Brez naslova; OŠ Vodice; mentorica: Darinka
Klopčič
Tara B.; Brez naslova; OŠ Vodice; mentorica: Darinka Klopčič
Lucija K.; Brez naslova; OŠ Vodice; mentorica: Darinka
Klopčič
Zaključna prireditev s podelitvijo nagrad in priznanj bo v četrtek, 26. 4. 2018 ob 19. uri v Muzeju Slovenskih filmskih igralcev v Divači. Tam bo tudi priložnostna razstava izdelkov.
Kot vsako leto pa bomo program še dodatno obogatili z ogledom Škrateljnove domačije takoj po podelitvi in možnostjo ogleda dokumentarnega filma o gradovih ob 20. uri.
Prireditev je del Festivala kraška gmajna katerega bogat program najdete na povezavi: Festival kraška gmajna.
Ni komentarjev:
Objavite komentar